Przejdź do głównej zawartości

Sprawa zaginionego markiza

Mapa myśli Enoli

* brak powodów do ucieczki -> porwana/ uprowadzona
* brak śladów włamania
* zaginiona musiała znać porywaczy 
* możliwi wrogowie ?? 
* dziwne ślady w ogrodzie ?
* sprawdzić szafki mamy
* sprawdzić alibi sąsiadów
*czy mama zachowywała się jakoś dziwnie ?

Mama zginęła ..to nie możliwe by uciekła. Bracia mi nie wierzą ale moim zdaniem w jej zachowaniu coś się zmieniło. Może ktoś z sąsiadów ją widział.. Sprawdziłam wszystkie ślady i mam pewien pomysł. Mama została porwana a ja muszę ją odnaleźć ! Pora podwinąć rękawy i szukać kolejnych tropów. Jestem Enola i jestem córką porwanej oraz jej detektywem. Zabieram Was z podróż po nieznanych dowodach ! Trendy i na topie są historie dziewczyn/ kobiet, niezłomnych o cudownej figurze i okraszonych heroizmem. Kolejne typy to historie o cudownych miłościach rodem z baśni..i pomiędzy tym wszystkim jest ona.
Zwykła dziewczyna, która kocha przygoda.
Młoda, zwinna i ciekawska świata. Próbuje rozwiązać historie niczym Sherlock Holmes..jest pewne ale. Ale czy jej przystoi ? Czy dziewczynka może się tak włóczyć i wścibiać nosa ?! I to wszystko w magicznej scenerii XIX-wiecznego Londynu!
Pierwszy tom jest pełen zagadek i niejasności. Dziewczynce ginie mama.Zostaje pod opieka brać jednak jej natura nie pozwala jej tam długo zostać.
Zabierze nas w świat przygód i niespodzianek. A ty już wiesz gdzie jest jej mama ?
Sam tytuł brzmi śmiesznie. Nazwisko bohatera trochę może podpowiadać. Ta książka jest jednak nieprzewidywalna i zmyli was z tropu.

Mój egzemplarz odebrałam za punkty w serwisie CzytamPierwszy.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

29 sekund

Jestem Sarah, Zwykła kobieta, która ma głowę pełną marzeń a w zamian okropną pracę. Nienawidzę swojego szefa i mam z nim same problemy. Yghh najchętniej napisała bym o nim same złe rzeczy ale cały tekst musiałby przejść korektę wulgaryzmów. Zapewne pomyślicie- jak Ci nie pasuje, to zmień pracę. Chciałabym, chciała ale nie mogę. Powody musicie poznać sami.  Zdradzę Wam tylko, że pewnego dnia, kiedy siedzę i myślę jak wybrnąć z tej pracy..spotykam ją. To obca dziewczynka, która wymagała pomocy, ratunku. Bez zastanowienia ratuję ją i nagle zaczyna się wszystko zmieniać. Pewien mężczyzna wierzy, ze długi są piękne po spłaceniu i oferuje mi 72 godziny na rozwiązanie wszelkich problemów. Problemów, w których ktoś zniknie.  72 godziny na nowe, lepsze życie...Czy się odważę ?  29 sekund to książka, która musiała sprostać nie lada trudnościom. "Kłamstwa" od T.M.Logan wysoko zawiesiły poprzeczkę. Więc sprawdźmy czy się udało. Fabuła dostaje ode mnie gwiazdkę z uwagi na

Nigdy więcej

Cześć tu Anna, Piszę ten list aby zwrócić Wam uwagę. Uwagę na mnie. Jestem zwykła dziewczyna, taką jak Ty czy Twoja koleżanka. Z pozoru drobna, grzeczna dziewczyna. Wewnątrz jestem małym aniołkiem, któremu zadano bolesny cios. Moja historia dotyczy wykorzystaniu 14 letniej dziewczynki. Wykorzystaniu seksualnym przez duchownego. Nie będę robić na nikogo nagonki ani wylewać żali. Będę Wam opowiadać jak było. Bez owijania w bawełnę. Prosto i na temat ale tak, że poczujecie to co ja i spojrzycie na świat inaczej. Być może dzięki takim historiom zmienie czyjś los, kogoś ochronię... A być może dzięki Wam, mój promyk nadziei znowu zabłyśnie. Po samym tytule myslałam,że to kopia innej książki..jednak coś kazało mi przeczytać.  Zaczęłam od małych fragmencików i nie mogłam przestać. Książka jest wciągająca, strasznie emocjonująca i pełna przesłania.  To nie wiarygodne jak wiele tematów można zmieścić w tak drobnej książce. Historia opowiada o czternastolatce imieniem Anna, któr