Przejdź do głównej zawartości

Kłamstwa

Jestem Joe i chce się z Wami podzielić moją historia.
Mam śliczna i cudowną żonę Mel oraz synka Williama. Wiodę normalne życie pełne przygód z życia synka, obowiązków męża i nauczyciela. Mam wielu przyjaciół w tym Bena. 

William kocha autka, jak każdy chłopak, ma jednak bardzo dobry wzrok i podczas przejażdżki zauważył auto mamusi. Wiadomo,że trzeba mamie zrobić niespodziankę. Ta niespodzianka ma jednak wpływ na moje późniejsze życie. Bo nagle Ben upadł a William ma atak astmy. Od tego dnia zaczyna się mój koszmar pełen nerwów, łez i obaw.

"Nie powinnaś cały czas tańczyć jak Ci zagra. Może raz na jakiś czas niech on zobaczy, jak to jest, kiedy nie wie, gdzie jesteś, a nie na odwrót." 

Ben znika a moje życie nabiera dziwnego obrotu. Ktoś korzysta moich social mediów, szpieguje mnie i grozi. Nie wiem komu mam ufać a komu nie..
Książka pełna jest akcji, emocji i współczucia.  Czyta się ją bardzo szybko.Narracja jest miła i przyjemna. Całość dynamiczna a koniec zaskakujący. Trzeba użyć wszystkich zmysłów by nei dać się zwieźć.  Trochę ośmiesza działanie policji, wprowadza taki policyjny absurd, co wpływa na ogromne współczucie dla podejrzanego. Pojawia sie dużo tropów, wskazówek lecz nie są one poplątane tylko skrupulatnie prowadzone. 
Książka pokazuje problemy z zaufaniem ale też moc social mediów. Jak w prosty sposób można kogoś zniszczyć.  

" najbardziej ślepy jest ten, kto nie chce widzieć" 

Jedyny minus książki to dziwne rozmieszczenie rozdziałów. Pojawiają się one w trakcie czyjejś wypowiedzi. Całość jest spójna i przyjemna. 
Polecam i daje 9/10.
Za możliwość zrecenzowanie dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las.

Komentarze

 1. Bardzo mnie ciągnie do tej książki!

  Pozdrawiam,
  Monia z www.onalubi.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa opinia, ale niestety to nie moje klimaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jakaś inna sięspodoba ? na blogu duzy wybór ;)

   Usuń
 3. Szkoda, że tak mało napisałaś o książce. Jestem nią zainteresowana, ale nadal jest dla mnie za mało aby kupić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ksiażka jest na tyle specyficzna, że jeśli powiem więcej to będzie spojler ;< Ogólnie bohater bedzie oskarżony o morderstwo i cała sprawa to ja kz tego wybrnać i co się naprawdę dzieje.

   Usuń
 4. Nie słyszałam jeszcze o tej książce, jednak z twojej recenzji wynika, że jest ona bardzo fajna, więc może kiedyś się na nią skuszę ;)
  Pozdrawiam, Girl in books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to majowa nowosć więc sporo o niej jeszcze bedzie ;)

   Usuń
 5. Nie słyszałam wczesniej o tej ksiązce, ale swoją recenzją zaciekawiłaś mnie 😊 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to majowa nowosć więc zaczyna dopiero być o niej głośno ;)

   Usuń
 6. Ostatnio tak dużo wychodzi tego typu książek, że chyba mam przesyt 🤔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam wrażenie, że to smao tyczy się medycznych ksiażek ;<

   Usuń
 7. Nie słyszałam o tej książce, ale Twoja recenzja mnie zaciekawiła. Lubię takie "pełne emocji" książki :)
  Pozdrawiam,
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 8. Z twojej recenzji zupełnie nie wiem, czy by mi się spodobała, bo mało o niej napisałaś ;(

  Pozdrawiam
  Ewa z To Read or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ksiażka jest na tyle specyficzna, że jeśli powiem więcej to będzie spojler ;< Ogólnie bohater bedzie oskarżony o morderstwo i cała sprawa to ja kz tego wybrnać i co się naprawdę dzieje.

   Usuń
 9. Podoba mi się, dodaję ją do listy książek 'do przeczytania' 😊
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam i polecam każdemu. 😊

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zamiana

Jestem Caroline,
Prowadzę zwykłe, szare życie. Mam męża, dziecko i zmartwienia. 
Ten jeden tydzień miał zmienić nasze życie. Taki nowy tydzień jako nowe życie. Zmieniliśmy nasze mieszkanko na nowy a przy tym, elegancki dom na przedmieściu Londynu. 
I wszystko było by dobrze, gdyby nie pojawienie się drobnostek. Kwiaty, muzyka..miały być przypadkowe..ale dla mnie są specjalne. Powracają nawiązania do dawnego życia. Do mojego życia, uparcie próbuje powrócić ktoś, kto nie zasługuje na pamięć.


Niezwykła historia, która wciąga do jej świata. Miałam wrażenie,że autorka prowadzi z nami grę. Ale od początku...
"Nie mogę odpędzić myśli, że siedzenie w domu obcych ludzi to jednak dziwna sytuacja."
Historia zaczyna się od poszukiwania szczęścia. Zwykła rodzina, zwykłe małżeństwo i codzienne problemy. Wydaje się, że nic nie może nas zaskoczyć.  Autorka daje jednak przykład,ze może. Jej styl pisania to pierwsze "wow".  Akcję śledzimy głównie z ramienia bohaterki, jest ona jednak preze…

Amerykańska królowa

Przed Państwem Greer Galloway. Kobieta, która potrafi znaleźć połączenie między przyszłym prezydentem i wiceprezydentem.  Greer spotkała Asha w wieku 16 lat. Było to niezwykłe spotkanie, które zaowocowało pierwszym pocałunkiem. Kilka lat później bohaterka poznaje Embry’ego, który zostaje jej pierwszym kochankiem. Jak sama mówi, Ash i Embry są jedynymi mężczyznami w życiu, do których, prócz dziadka Leona, kiedykolwiek coś czuła. Serce kobiety zostaje rozdarte a w głowie brzmią ciągle słowa..„ … żal mi twoich biednych rodziców” Życie bohaterki staje się siecią sekretów i domysłów. Skandaliczny związek na najwyższych szczeblach władzy, przepowiednia i on..baczny obserwator.. Co zdradzi nam książka ? Kto obserwuje najważniejszą kobietę naszych władz ? Dowiemy się tego za chwilę dzięki Wydawnictwu Kobiecemu.


"-Czy mogę zostać u ciebie na noc? Na jego twarzy pojawił się taki wyraz, jakbym złamała mu serce. -Jezu, Greer. Możesz zostać ze mną do końca życia."


Ta lektura to połączenie poli…

Rewolucyjny geniusz roślin

Zwlekałam z tą recenzją bardzo długo..
Dlaczego ?
Bo na początku, kiedy na instagaramie wspominałam o niej, większość myślała, że to zwykły podręcznik !
A teraz ?
Teraz większość sięgnie po tą książkę bo pokazałam Wam, że rośliny to niezwykły świat.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak funkcjonują rośliny? Jakie tajemnice skrywają? Jak się przystosowują do nowych warunków ? I dlaczego są takie ważne ?
To zapraszam na niezwykłą lekturę z niezwykłego świata !


Czy wiecie, że rośliny mogą być alternatywa do paliw kopalnych ? Czy wiecie, że rośliny stanowią 80% masy wszystkich żywych stworzeń na Ziemi? 
"Tymczasem coraz więcej osób postrzega rośliny jako obiecujący przykład, którego naśladowanie otwiera przed nami nowe możliwości techniczne." 
9 rozdziałów, 9 różnych historii o roślinach, 9 lekcji o naszym życiu.  Ta książka ma jednego bohatera - rośliny. Fabułę, która zachwyca, porusza, uczy ale też straszy. Straszy, że nasza wiedza jest tak mała. Małe rośliny, która są ogromem wszystk…