Przejdź do głównej zawartości

29 sekund

Jestem Sarah,
Zwykła kobieta, która ma głowę pełną marzeń a w zamian okropną pracę. Nienawidzę swojego szefa i mam z nim same problemy. Yghh najchętniej napisała bym o nim same złe rzeczy ale cały tekst musiałby przejść korektę wulgaryzmów. Zapewne pomyślicie- jak Ci nie pasuje, to zmień pracę. Chciałabym, chciała ale nie mogę. Powody musicie poznać sami. 
Zdradzę Wam tylko, że pewnego dnia, kiedy siedzę i myślę jak wybrnąć z tej pracy..spotykam ją. To obca dziewczynka, która wymagała pomocy, ratunku. Bez zastanowienia ratuję ją i nagle zaczyna się wszystko zmieniać. Pewien mężczyzna wierzy, ze długi są piękne po spłaceniu i oferuje mi 72 godziny na rozwiązanie wszelkich problemów. Problemów, w których ktoś zniknie. 
72 godziny na nowe, lepsze życie...Czy się odważę ? 


29 sekund to książka, która musiała sprostać nie lada trudnościom. "Kłamstwa" od T.M.Logan wysoko zawiesiły poprzeczkę. Więc sprawdźmy czy się udało.
Fabuła dostaje ode mnie gwiazdkę z uwagi na temat. Teoretycznie, zniknięć w książkach jest pełno i temat banalny. Tutaj mamy jednak niezwykłe zniknięcie i całkiem inny obrót sprawy. Zniknięcie spowodowane spłatą długów to nowość. Całą fabuła zbudowana jest według jednego i niezmienionego pomysłu. Wszystkie sytuacje przenikają jedna w drugą bez odstępów czy nagłych przeskoków o x czasu. 
Bohaterowie są realni, pełni emocji i zwykli. Sarah to nie Lara Croft tylko zwykła Kasa/Asia czy Basia, która podejmie trudną decyzje i poniesie jej konsekwencje. On to człowiek, który wydaje się być żelazny i niczego się nie boi. W swoim życiu postępuje według zasady. 

„Każdy ma kogoś, kogo chciałby ukarać. Każdego gryzie poczucie niesprawiedliwości.”

W książce występuje pewna nowość ze strony autora. Pojawi się tu kilka cytatów, które warto zapamiętać i się nad nimi zastanowić. Dzięki takim fragmentom, autor zmusza nas do chwili zatrzymania i zastanowienia nad ich sensem. Mnie to urzekło, bo zamiast wpadać w trans i czytać bez opamiętania, czytamy i się zastanawiamy. To dodatkowo, pomaga we wcieleniu się w całą sytuację i bohaterów. 

"Powoli z pajęczyny niedomówień i pogłosek, zaczęły wypływać pojedyncze strzępki faktów."

29 sekund czyta się szybko poprzez lekki styl pisania, który pozwala na relaks z nutą psychologii. Książka wciąga do swojego świata i jest spójna, zarówno pod względem tekstu jak i opracowania graficznego. Dodatkowo, okładka wykonana jest w podobnym stylu co kłamstwa, tworząc okładkową serię. 


Książkę oceniam 10/10 i czekam na kolejne dzieła tego autora. Polecam ją każdemu kto lubi poczuć dreszczyk emocji, zagłębić się w świat nowości i dać ponieść psychologicznemu wątkowi.

Dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las za możliwość wystawienia recenzji i szansę na niezwykłą podróż z T.M.Logan. 

Komentarze

  1. Po przeczytaniu Twojej recenzji, bardzo się cieszę, że książka czeka już na moim czytniku. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Żmijowisko

Zaginiona Zaginęła młoda dziewczyna. Ada jest nastolatką i chce zostać modelką. Przy sobie zawsze ma telefon. Ostatni raz widziana podczas grilla w Żmijowisku.  Rodzice nie pamiętają jak była ubrana ani kiedy zaginęła. Podczas imprezy nawiązała się kłótnia podczas której panował chaos. Właśnie wtedy widziano dziewczynę ostatni raz. Nastolatka jest obrażona na rodziców, gdyż chciała jechać na obóz, niestety została zmuszona do uczestnictwa w spotkaniu znajomych z czasów studenckich jej rodziców.  Jeśli ktokolwiek z Państwa widział nastolatkę, prosimy o kontakt.  Poszukiwania trwają już rok i nie przyniosły żadnych efektów. Wszelkie podejrzenia, wspomnienia prosimy konsultować. Być może dzięki Państwu uda się rozwikłać zagadkę. 


Czy coroczny wyjazd może coś skrywać? Czy uda się rozwiązać zagadkę sprzed roku ? Co skrywa Żmijowisko ? Czu uda się odnaleźć Adę ? 
Żmijowisko to z pozoru następna książka Wojciecha Chmielarza...ale pisana z delikatna nutą inności.   "Mistrzowski thriller Wojcie…

Sekta z wyspy mgieł

Kochani Rodzice, 
U mnie wszystko w porządku. Skończyłam studia więc pora na prace. Trafiłam na wykład odnośnie nowego ruchu zwanego Via Terra. Chcą znaleźć receptę na zniszczoną ludzkość. I wiecie co ? Dostałam u nich pracę. Będę na wyspie u zachodniego wybrzeża Szwecji. Wszystko będzie zagwarantowane. I nocleg i wyżywienie. Podobno jest tam sporo młodych ludzi takich jak  ja. Kontakt ze mną będzie trochę utrudniony bo mam rzeczy w specjalnym sejfie. Obiecuje pisać i dzwonić jak najczęściej. Trzymajcie się i buziaki ;) 


Opis z tyłu książki gwarantuje ogromne emocje. Bałam się czy aby nie na wyrost. Okazało się, że książka to istny strzał w 10 . Jeśli chcecie poczuć grozę, zatracić się w nieznanym świecie i poczuć jak bohater książki to jest to pozycja dla Was. 

"(...)Siedzę tu jak zbiegły więzień, pomyślała. Nawet czuję się winna. Każdego cholernego dnia przez niego tak się czułam. Trochę brudna i niedoskonała. Ale to przecież nie ze mną jest coś nie tak, do cholery."

Początek …

Na tropie

Tajemnicze zaginięcie dziennikarza ! Od ponad dwóch tygodni trwają poszukiwania naszego kolegi z redakcji. Ostatni kontakt z zaginionym był w piątek wieczorem. Od tej pory słuch po nim zaginął.  Sprawą zajął się komendant policji - "Sprawdzamy wszelkie tropy i poszlaki kolejny raz. Jeśli ktoś widział zaginionego prosimy o kontakt. Wszelkie informacje są nam potrzebne. Nie wykluczamy, że nagłe zaginięcie dziennikarza może być powiązane ze śmiercią młodej dziewczyny. " Zaginiony pracował nad materiałem, który miał się ukazać w najnowszym numerze naszej gazety. Miał być to artykuł o zabójstwie młodej dziewczyny, którego nie udało się dotąd rozwikłać. Prosimy o wszelkie informacje odnośnie zaginionego.  Pisała XYZ

Na tropie - Michała Larka , to pełna akcji, lektura skrywająca śledztwo w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny. Dzięki przełomowi  wychodzą na jaw szczegóły śmierci pewnego  dociekliwego dziennikarza.  Co odkrył, że zapłacił zniknięciem ? W reszcie możemy poznać świat układó…