Przejdź do głównej zawartości

29 sekund

Jestem Sarah,
Zwykła kobieta, która ma głowę pełną marzeń a w zamian okropną pracę. Nienawidzę swojego szefa i mam z nim same problemy. Yghh najchętniej napisała bym o nim same złe rzeczy ale cały tekst musiałby przejść korektę wulgaryzmów. Zapewne pomyślicie- jak Ci nie pasuje, to zmień pracę. Chciałabym, chciała ale nie mogę. Powody musicie poznać sami. 
Zdradzę Wam tylko, że pewnego dnia, kiedy siedzę i myślę jak wybrnąć z tej pracy..spotykam ją. To obca dziewczynka, która wymagała pomocy, ratunku. Bez zastanowienia ratuję ją i nagle zaczyna się wszystko zmieniać. Pewien mężczyzna wierzy, ze długi są piękne po spłaceniu i oferuje mi 72 godziny na rozwiązanie wszelkich problemów. Problemów, w których ktoś zniknie. 
72 godziny na nowe, lepsze życie...Czy się odważę ? 


29 sekund to książka, która musiała sprostać nie lada trudnościom. "Kłamstwa" od T.M.Logan wysoko zawiesiły poprzeczkę. Więc sprawdźmy czy się udało.
Fabuła dostaje ode mnie gwiazdkę z uwagi na temat. Teoretycznie, zniknięć w książkach jest pełno i temat banalny. Tutaj mamy jednak niezwykłe zniknięcie i całkiem inny obrót sprawy. Zniknięcie spowodowane spłatą długów to nowość. Całą fabuła zbudowana jest według jednego i niezmienionego pomysłu. Wszystkie sytuacje przenikają jedna w drugą bez odstępów czy nagłych przeskoków o x czasu. 
Bohaterowie są realni, pełni emocji i zwykli. Sarah to nie Lara Croft tylko zwykła Kasa/Asia czy Basia, która podejmie trudną decyzje i poniesie jej konsekwencje. On to człowiek, który wydaje się być żelazny i niczego się nie boi. W swoim życiu postępuje według zasady. 

„Każdy ma kogoś, kogo chciałby ukarać. Każdego gryzie poczucie niesprawiedliwości.”

W książce występuje pewna nowość ze strony autora. Pojawi się tu kilka cytatów, które warto zapamiętać i się nad nimi zastanowić. Dzięki takim fragmentom, autor zmusza nas do chwili zatrzymania i zastanowienia nad ich sensem. Mnie to urzekło, bo zamiast wpadać w trans i czytać bez opamiętania, czytamy i się zastanawiamy. To dodatkowo, pomaga we wcieleniu się w całą sytuację i bohaterów. 

"Powoli z pajęczyny niedomówień i pogłosek, zaczęły wypływać pojedyncze strzępki faktów."

29 sekund czyta się szybko poprzez lekki styl pisania, który pozwala na relaks z nutą psychologii. Książka wciąga do swojego świata i jest spójna, zarówno pod względem tekstu jak i opracowania graficznego. Dodatkowo, okładka wykonana jest w podobnym stylu co kłamstwa, tworząc okładkową serię. 


Książkę oceniam 10/10 i czekam na kolejne dzieła tego autora. Polecam ją każdemu kto lubi poczuć dreszczyk emocji, zagłębić się w świat nowości i dać ponieść psychologicznemu wątkowi.

Dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las za możliwość wystawienia recenzji i szansę na niezwykłą podróż z T.M.Logan. 

Komentarze

  1. Po przeczytaniu Twojej recenzji, bardzo się cieszę, że książka czeka już na moim czytniku. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Sekta powraca

Sofia, Wpis 40567
Sekta dalej mnie prześladuje. To już dwa lata od ucieczki. Miałam wrócić do normalnego świata..lecz koszmary spędzają mi sen z powiek. Marzyłam o dniu ucieczki. Marzyłam, że wszystko się zmieni. Marzyła o uratowaniu innych ludzi z sekty.
Pragnę by to wszystko okazało się tylko snem. Snem, z którego jeden ruch mnie wybudzi.
Dni mijają a sen nie chce się skończyć. Noc to sny z przeszłości..dzień to codzienność, którą prześladują podejrzenia od ludzi. Jestem jak w 24 godzinnym horrorze.
Oswald jest w końcu w więzieniu. Czeka go rozprawa. Lecz czy taka kreatura może czuć skruchę ? Jego znajomości sięgają wszelkich krańców świata. Jego cel to ja. Zemsta na mnie.
Muszę to przełamać. Muszę zerwać te łańcuchy trzymające mnie przy sekcie. Niech ludzie poznają prawdę.
Tylko pytanie, czy ktoś mi uwierzy ? Oswald próbuje zawładnąć nad kolejnymi ludźmi, których stawia przeciwko mnie. Bo kto inny chciałby mnie zniszczyć ? Czy moje życie wróci do normalności?  Czy to się kiedyś skończy..…

wiara, nadzieja, miłość

Pamiętnik, wpis 12365

Jestem Diana. Moje życie jest takie jak innych. Zwykłe, proste, niczym nie wyróżniające się. Mam przyjaciółkę Jowitę, która stara się zrozumieć mnie i wspierać. Ja jednak nie umiem do końca zwierzyć się z problemów. Mówią na mnie szara myszka. Ale ja taka nie chcę być. Nie po tym co zrobił ten chłopak.
Gdzie popełniłam błąd, że należało się ze mnie śmiać i drwić ? Co należy we mnie zmienić by ludzie mnie polubili ?
Chcę być jak inny, prowadzić życie nastolatki bez problemów. Nie to co teraz. Ciągle coś zniszczę i się wszystko psuje.
Chcę się zmienić i zacząć wszystko od nowa."Na błędach się uczymy. Każde potknięcie nas wzmacnia. Nasze przeżycia nas budują, pozwalają odnaleźć..."
Diana to główna bohaterka, która jest w 3 gimnazjum. Jej figura oraz usposobienie sprawiają, że jest lekko grubsza, szarą myszką pełną kompleksów. Czuje się gorsza od innych i uważa, że wszystko jest jej winą. Pomimo posiadania przyjaciółki, nie jest w stanie ukazać się ze swoimi…

7 pytań do..

Dzisiejszy wywiad to podróż do różnych światów, pełnych przygód, humoru i bohaterów, których pokocha każdy. Dzisiejszy wywiad to 7 pytań do autorki historii Gosi, Margo, Joanny i Wiktorii. Czy wiecie o kim mowa ?  Zapraszamy na wywiad z Katarzyna Bereniką Miszczuk ! 

1.Czy bohaterowie książek Pani autorstwa tworzeni są na czyjąś podobiznę czy może wytworzeni od podstaw?
Wydaje mi się, że chyba żaden pisarz nie tworzy swoich postaci całkowicie od nowa. To jakby stworzyć człowieka. Postać przecież ma jakieś wspomnienia, przeszłość, wady i zalety – nawet jeśli w książce nie wszystkie są przedstawione. Pisarze to obserwatorzy. Podkradamy cechy osób, które znamy, czasami dajemy coś od siebie. Każdy z moich bohaterów ma chociaż mały pierwiastek kogoś kogo znam, albo kiedyś spotkałam. Wydaje mi się, że dzięki temu są dużo realniejsi.

2.Po przeczytaniu przygód Margo i Wiktorii dostaliśmy zaproszenie do świata Gosławy. Świata, który pełen jest wojny z bogami , ziołolecznictwa i nauki. Skąd pomysł …