Przejdź do głównej zawartości

serce i pazur

Jak działa przyroda ?
Czu zwierzęta mogą kochać ?
Co przynosi życie w stadzie ?
Czy sarna może płakać ? 
Czy kot może grać w szachy ?
Dzisiejsza recenzja będzie o książce, która rozwiązuje wszystkie tajemnice zwierząt. Możemy powiedzieć, że to kolejny poradnik, który próbuje wytłumaczyć mało znane fakty z życia zwierząt. Jak dla mnie to nić Ariadny, która pozwala dostać się do magicznego świata zwierząt.

 Na pierwszy rzut oka, kłania się piękna chociaż prosta okładka. Widzimy wiele rodzajów zwierząt, o których możemy poznać kilka tajemnic. W środku, również utrzymany jest klimat "tapety" z wizerunkami zwierząt. Książka ma wbudowane skrzydełka gdzie możemy poczytać krótką notatkę o autorce oraz znaleźć jej inne książki.  
Przechodzimy dalej..a tam ? Grafikowy majstersztyk ! Do każdej historii dodawane są czarno białe zdjęcia bądź rysunki zwierzęcia, o którym mowa. Co kilka historii następuje graficzne przedzielenie książki i zadanie z pozoru błahego pytania, które skrywa drugie dno.


Autorka w prosty sposób prowadzi nas do zwierząt i ich obserwacji. Porywa do historii, które są przyjemne i delikatne z nutą humoru. Każda na maksymalnie kilka stron przez co nie jesteśmy przytłoczeni a jednocześnie wyczerpany jest cały temat. Wielokrotnie przyłapałam się na słowach " jeszcze tylko jeden rozdział.." i nagle była północ.  Chwilami mamy wrażenie, że zwierze zachowuje się niczym my, jak taki brat bliźniak ! Pomimo przedstawiania faktów nie ma tu trudnych nazw i możliwość niezrozumienia. Całość jest lekka i delikatna niczym skrzydła motyla. Co ważne, autorka nigdzie nie narzuca swojego zdania. Przedstawia całość w bardzo profesjonalny sposób na wzór opowiadania.


Książka jest dla mnie bardzo emocjonująca. Być może na skutek małego pomocnika, który towarzyszy w mojej drodze bookstagramowej. Jak widać, jemu ta lektura również podpasowała ! Chociaż on woli programy z udziałem autorki. Osoba posiadająca pod swoją opieką zwierze, doskonale wie, że czasami wystarczy spojrzenie w jego oczy i już wiemy co czuje. Ta książka powinna być wpisana w kanon lektur. Wnosi do życia wiele cennych informacji, które pozwalają na zrozumienie świata. 
Gorąco polecam każdemu i zachęcam do przeczytania. Dziękuję Pani Zosi z Wydawnictwa Marginesy za przekazanie książki w moje rączki i zabranie w magiczną podróż. Oceniam 10/10 ! 

Komentarze

  1. Bardzo zachęcająco brzmi. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy mi się wydaje czy jest to coś w klimatach "Duchowe życie zwierząt"? czytałam kiedyś i mi się podobała, więc i ta może mi przypaść do gustu :)
    Pozdrawiam Justyna z http://wszystkococzytam.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Żmijowisko

Zaginiona Zaginęła młoda dziewczyna. Ada jest nastolatką i chce zostać modelką. Przy sobie zawsze ma telefon. Ostatni raz widziana podczas grilla w Żmijowisku.  Rodzice nie pamiętają jak była ubrana ani kiedy zaginęła. Podczas imprezy nawiązała się kłótnia podczas której panował chaos. Właśnie wtedy widziano dziewczynę ostatni raz. Nastolatka jest obrażona na rodziców, gdyż chciała jechać na obóz, niestety została zmuszona do uczestnictwa w spotkaniu znajomych z czasów studenckich jej rodziców.  Jeśli ktokolwiek z Państwa widział nastolatkę, prosimy o kontakt.  Poszukiwania trwają już rok i nie przyniosły żadnych efektów. Wszelkie podejrzenia, wspomnienia prosimy konsultować. Być może dzięki Państwu uda się rozwikłać zagadkę. 


Czy coroczny wyjazd może coś skrywać? Czy uda się rozwiązać zagadkę sprzed roku ? Co skrywa Żmijowisko ? Czu uda się odnaleźć Adę ? 
Żmijowisko to z pozoru następna książka Wojciecha Chmielarza...ale pisana z delikatna nutą inności.   "Mistrzowski thriller Wojcie…

Sekta z wyspy mgieł

Kochani Rodzice, 
U mnie wszystko w porządku. Skończyłam studia więc pora na prace. Trafiłam na wykład odnośnie nowego ruchu zwanego Via Terra. Chcą znaleźć receptę na zniszczoną ludzkość. I wiecie co ? Dostałam u nich pracę. Będę na wyspie u zachodniego wybrzeża Szwecji. Wszystko będzie zagwarantowane. I nocleg i wyżywienie. Podobno jest tam sporo młodych ludzi takich jak  ja. Kontakt ze mną będzie trochę utrudniony bo mam rzeczy w specjalnym sejfie. Obiecuje pisać i dzwonić jak najczęściej. Trzymajcie się i buziaki ;) 


Opis z tyłu książki gwarantuje ogromne emocje. Bałam się czy aby nie na wyrost. Okazało się, że książka to istny strzał w 10 . Jeśli chcecie poczuć grozę, zatracić się w nieznanym świecie i poczuć jak bohater książki to jest to pozycja dla Was. 

"(...)Siedzę tu jak zbiegły więzień, pomyślała. Nawet czuję się winna. Każdego cholernego dnia przez niego tak się czułam. Trochę brudna i niedoskonała. Ale to przecież nie ze mną jest coś nie tak, do cholery."

Początek …

Na tropie

Tajemnicze zaginięcie dziennikarza ! Od ponad dwóch tygodni trwają poszukiwania naszego kolegi z redakcji. Ostatni kontakt z zaginionym był w piątek wieczorem. Od tej pory słuch po nim zaginął.  Sprawą zajął się komendant policji - "Sprawdzamy wszelkie tropy i poszlaki kolejny raz. Jeśli ktoś widział zaginionego prosimy o kontakt. Wszelkie informacje są nam potrzebne. Nie wykluczamy, że nagłe zaginięcie dziennikarza może być powiązane ze śmiercią młodej dziewczyny. " Zaginiony pracował nad materiałem, który miał się ukazać w najnowszym numerze naszej gazety. Miał być to artykuł o zabójstwie młodej dziewczyny, którego nie udało się dotąd rozwikłać. Prosimy o wszelkie informacje odnośnie zaginionego.  Pisała XYZ

Na tropie - Michała Larka , to pełna akcji, lektura skrywająca śledztwo w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny. Dzięki przełomowi  wychodzą na jaw szczegóły śmierci pewnego  dociekliwego dziennikarza.  Co odkrył, że zapłacił zniknięciem ? W reszcie możemy poznać świat układó…