Przejdź do głównej zawartości

serce i pazur

Jak działa przyroda ?
Czu zwierzęta mogą kochać ?
Co przynosi życie w stadzie ?
Czy sarna może płakać ? 
Czy kot może grać w szachy ?
Dzisiejsza recenzja będzie o książce, która rozwiązuje wszystkie tajemnice zwierząt. Możemy powiedzieć, że to kolejny poradnik, który próbuje wytłumaczyć mało znane fakty z życia zwierząt. Jak dla mnie to nić Ariadny, która pozwala dostać się do magicznego świata zwierząt.

 Na pierwszy rzut oka, kłania się piękna chociaż prosta okładka. Widzimy wiele rodzajów zwierząt, o których możemy poznać kilka tajemnic. W środku, również utrzymany jest klimat "tapety" z wizerunkami zwierząt. Książka ma wbudowane skrzydełka gdzie możemy poczytać krótką notatkę o autorce oraz znaleźć jej inne książki.  
Przechodzimy dalej..a tam ? Grafikowy majstersztyk ! Do każdej historii dodawane są czarno białe zdjęcia bądź rysunki zwierzęcia, o którym mowa. Co kilka historii następuje graficzne przedzielenie książki i zadanie z pozoru błahego pytania, które skrywa drugie dno.


Autorka w prosty sposób prowadzi nas do zwierząt i ich obserwacji. Porywa do historii, które są przyjemne i delikatne z nutą humoru. Każda na maksymalnie kilka stron przez co nie jesteśmy przytłoczeni a jednocześnie wyczerpany jest cały temat. Wielokrotnie przyłapałam się na słowach " jeszcze tylko jeden rozdział.." i nagle była północ.  Chwilami mamy wrażenie, że zwierze zachowuje się niczym my, jak taki brat bliźniak ! Pomimo przedstawiania faktów nie ma tu trudnych nazw i możliwość niezrozumienia. Całość jest lekka i delikatna niczym skrzydła motyla. Co ważne, autorka nigdzie nie narzuca swojego zdania. Przedstawia całość w bardzo profesjonalny sposób na wzór opowiadania.


Książka jest dla mnie bardzo emocjonująca. Być może na skutek małego pomocnika, który towarzyszy w mojej drodze bookstagramowej. Jak widać, jemu ta lektura również podpasowała ! Chociaż on woli programy z udziałem autorki. Osoba posiadająca pod swoją opieką zwierze, doskonale wie, że czasami wystarczy spojrzenie w jego oczy i już wiemy co czuje. Ta książka powinna być wpisana w kanon lektur. Wnosi do życia wiele cennych informacji, które pozwalają na zrozumienie świata. 
Gorąco polecam każdemu i zachęcam do przeczytania. Dziękuję Pani Zosi z Wydawnictwa Marginesy za przekazanie książki w moje rączki i zabranie w magiczną podróż. Oceniam 10/10 ! 

Komentarze

  1. Bardzo zachęcająco brzmi. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy mi się wydaje czy jest to coś w klimatach "Duchowe życie zwierząt"? czytałam kiedyś i mi się podobała, więc i ta może mi przypaść do gustu :)
    Pozdrawiam Justyna z http://wszystkococzytam.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Sekta powraca

Sofia, Wpis 40567
Sekta dalej mnie prześladuje. To już dwa lata od ucieczki. Miałam wrócić do normalnego świata..lecz koszmary spędzają mi sen z powiek. Marzyłam o dniu ucieczki. Marzyłam, że wszystko się zmieni. Marzyła o uratowaniu innych ludzi z sekty.
Pragnę by to wszystko okazało się tylko snem. Snem, z którego jeden ruch mnie wybudzi.
Dni mijają a sen nie chce się skończyć. Noc to sny z przeszłości..dzień to codzienność, którą prześladują podejrzenia od ludzi. Jestem jak w 24 godzinnym horrorze.
Oswald jest w końcu w więzieniu. Czeka go rozprawa. Lecz czy taka kreatura może czuć skruchę ? Jego znajomości sięgają wszelkich krańców świata. Jego cel to ja. Zemsta na mnie.
Muszę to przełamać. Muszę zerwać te łańcuchy trzymające mnie przy sekcie. Niech ludzie poznają prawdę.
Tylko pytanie, czy ktoś mi uwierzy ? Oswald próbuje zawładnąć nad kolejnymi ludźmi, których stawia przeciwko mnie. Bo kto inny chciałby mnie zniszczyć ? Czy moje życie wróci do normalności?  Czy to się kiedyś skończy..…

wiara, nadzieja, miłość

Pamiętnik, wpis 12365

Jestem Diana. Moje życie jest takie jak innych. Zwykłe, proste, niczym nie wyróżniające się. Mam przyjaciółkę Jowitę, która stara się zrozumieć mnie i wspierać. Ja jednak nie umiem do końca zwierzyć się z problemów. Mówią na mnie szara myszka. Ale ja taka nie chcę być. Nie po tym co zrobił ten chłopak.
Gdzie popełniłam błąd, że należało się ze mnie śmiać i drwić ? Co należy we mnie zmienić by ludzie mnie polubili ?
Chcę być jak inny, prowadzić życie nastolatki bez problemów. Nie to co teraz. Ciągle coś zniszczę i się wszystko psuje.
Chcę się zmienić i zacząć wszystko od nowa."Na błędach się uczymy. Każde potknięcie nas wzmacnia. Nasze przeżycia nas budują, pozwalają odnaleźć..."
Diana to główna bohaterka, która jest w 3 gimnazjum. Jej figura oraz usposobienie sprawiają, że jest lekko grubsza, szarą myszką pełną kompleksów. Czuje się gorsza od innych i uważa, że wszystko jest jej winą. Pomimo posiadania przyjaciółki, nie jest w stanie ukazać się ze swoimi…

7 pytań do..

Dzisiejszy wywiad to podróż do różnych światów, pełnych przygód, humoru i bohaterów, których pokocha każdy. Dzisiejszy wywiad to 7 pytań do autorki historii Gosi, Margo, Joanny i Wiktorii. Czy wiecie o kim mowa ?  Zapraszamy na wywiad z Katarzyna Bereniką Miszczuk ! 

1.Czy bohaterowie książek Pani autorstwa tworzeni są na czyjąś podobiznę czy może wytworzeni od podstaw?
Wydaje mi się, że chyba żaden pisarz nie tworzy swoich postaci całkowicie od nowa. To jakby stworzyć człowieka. Postać przecież ma jakieś wspomnienia, przeszłość, wady i zalety – nawet jeśli w książce nie wszystkie są przedstawione. Pisarze to obserwatorzy. Podkradamy cechy osób, które znamy, czasami dajemy coś od siebie. Każdy z moich bohaterów ma chociaż mały pierwiastek kogoś kogo znam, albo kiedyś spotkałam. Wydaje mi się, że dzięki temu są dużo realniejsi.

2.Po przeczytaniu przygód Margo i Wiktorii dostaliśmy zaproszenie do świata Gosławy. Świata, który pełen jest wojny z bogami , ziołolecznictwa i nauki. Skąd pomysł …