Przejdź do głównej zawartości

serce i pazur

Jak działa przyroda ?
Czu zwierzęta mogą kochać ?
Co przynosi życie w stadzie ?
Czy sarna może płakać ? 
Czy kot może grać w szachy ?
Dzisiejsza recenzja będzie o książce, która rozwiązuje wszystkie tajemnice zwierząt. Możemy powiedzieć, że to kolejny poradnik, który próbuje wytłumaczyć mało znane fakty z życia zwierząt. Jak dla mnie to nić Ariadny, która pozwala dostać się do magicznego świata zwierząt.

 Na pierwszy rzut oka, kłania się piękna chociaż prosta okładka. Widzimy wiele rodzajów zwierząt, o których możemy poznać kilka tajemnic. W środku, również utrzymany jest klimat "tapety" z wizerunkami zwierząt. Książka ma wbudowane skrzydełka gdzie możemy poczytać krótką notatkę o autorce oraz znaleźć jej inne książki.  
Przechodzimy dalej..a tam ? Grafikowy majstersztyk ! Do każdej historii dodawane są czarno białe zdjęcia bądź rysunki zwierzęcia, o którym mowa. Co kilka historii następuje graficzne przedzielenie książki i zadanie z pozoru błahego pytania, które skrywa drugie dno.


Autorka w prosty sposób prowadzi nas do zwierząt i ich obserwacji. Porywa do historii, które są przyjemne i delikatne z nutą humoru. Każda na maksymalnie kilka stron przez co nie jesteśmy przytłoczeni a jednocześnie wyczerpany jest cały temat. Wielokrotnie przyłapałam się na słowach " jeszcze tylko jeden rozdział.." i nagle była północ.  Chwilami mamy wrażenie, że zwierze zachowuje się niczym my, jak taki brat bliźniak ! Pomimo przedstawiania faktów nie ma tu trudnych nazw i możliwość niezrozumienia. Całość jest lekka i delikatna niczym skrzydła motyla. Co ważne, autorka nigdzie nie narzuca swojego zdania. Przedstawia całość w bardzo profesjonalny sposób na wzór opowiadania.


Książka jest dla mnie bardzo emocjonująca. Być może na skutek małego pomocnika, który towarzyszy w mojej drodze bookstagramowej. Jak widać, jemu ta lektura również podpasowała ! Chociaż on woli programy z udziałem autorki. Osoba posiadająca pod swoją opieką zwierze, doskonale wie, że czasami wystarczy spojrzenie w jego oczy i już wiemy co czuje. Ta książka powinna być wpisana w kanon lektur. Wnosi do życia wiele cennych informacji, które pozwalają na zrozumienie świata. 
Gorąco polecam każdemu i zachęcam do przeczytania. Dziękuję Pani Zosi z Wydawnictwa Marginesy za przekazanie książki w moje rączki i zabranie w magiczną podróż. Oceniam 10/10 ! 

Komentarze

 1. Bardzo zachęcająco brzmi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy mi się wydaje czy jest to coś w klimatach "Duchowe życie zwierząt"? czytałam kiedyś i mi się podobała, więc i ta może mi przypaść do gustu :)
  Pozdrawiam Justyna z http://wszystkococzytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiła mnie okładka

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Sprawa zaginionego markiza

Mapa myśli Enoli

* brak powodów do ucieczki -> porwana/ uprowadzona * brak śladów włamania * zaginiona musiała znać porywaczy  * możliwi wrogowie ??  * dziwne ślady w ogrodzie ? * sprawdzić szafki mamy * sprawdzić alibi sąsiadów *czy mama zachowywała się jakoś dziwnie ?

Mama zginęła ..to nie możliwe by uciekła. Bracia mi nie wierzą ale moim zdaniem w jej zachowaniu coś się zmieniło. Może ktoś z sąsiadów ją widział.. Sprawdziłam wszystkie ślady i mam pewien pomysł. Mama została porwana a ja muszę ją odnaleźć ! Pora podwinąć rękawy i szukać kolejnych tropów. Jestem Enola i jestem córką porwanej oraz jej detektywem. Zabieram Was z podróż po nieznanych dowodach ! 


Trendy i na topie są historie dziewczyn/ kobiet, niezłomnych o cudownej figurze i okraszonych heroizmem. Kolejne typy to historie o cudownych miłościach rodem z baśni..i pomiędzy tym wszystkim jest ona.
Zwykła dziewczyna, która kocha przygoda.
Młoda, zwinna i ciekawska świata. Próbuje rozwiązać historie niczym Sherlock Holmes..…

Dlaczego śpimy ?

Chcesz schudnąć więc ćwiczysz i uważasz na dietę..ale co to ? Waga stoi ? A wiesz co może być tego przyczyna? 
Wypiłaś/ łeś kawę na wieczór. To samo zrobił Twój kolega..ale chwila. On już śpi, a ty ? A tobie w głowie leci piosenka" mam te moocc, mam te mocccc" i właśnie odkurzasz pustynie.
Po co nam sen? Co to w ogóle jest sen ? 
Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w książce wydawnictwa Marginesy, "Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych".


Wyjątkowo zaczniemy od okładki, która bardzo mi się spodobała. Oprawa książki jest twarda i pomimo grubości, wygodnie się czyta. Kolory są delikatna i przyjemne dla oka więc nawet po całym dniu pracy możemy siąść i czytać.  Po tytule możemy spodziewać się poradnika i może to zniechęcić juz wiele osób. Ale poczekajcie w osądami. Bo ta lektura chociaż ma wiele wyjaśnień i porad, wcale taka zwykła nie jest. Pierwszy raz spotykam się z taką tematyką i uważam, że to strzał w dziesiątkę. Całość podzielona jest na …