Przejdź do głównej zawartości

Nigdy więcej

Cześć tu Anna,
Piszę ten list aby zwrócić Wam uwagę. Uwagę na mnie.
Jestem zwykła dziewczyna, taką jak Ty czy Twoja koleżanka. Z pozoru drobna, grzeczna dziewczyna.
Wewnątrz jestem małym aniołkiem, któremu zadano bolesny cios.
Moja historia dotyczy wykorzystaniu 14 letniej dziewczynki. Wykorzystaniu seksualnym przez duchownego.
Nie będę robić na nikogo nagonki ani wylewać żali. Będę Wam opowiadać jak było. Bez owijania w bawełnę. Prosto i na temat ale tak, że poczujecie to co ja i spojrzycie na świat inaczej.
Być może dzięki takim historiom zmienie czyjś los, kogoś ochronię...
A być może dzięki Wam, mój promyk nadziei znowu zabłyśnie.
Po samym tytule myslałam,że to kopia innej książki..jednak coś kazało mi przeczytać. 

Zaczęłam od małych fragmencików i nie mogłam przestać. Książka jest wciągająca, strasznie emocjonująca i pełna przesłania. 
To nie wiarygodne jak wiele tematów można zmieścić w tak drobnej książce. Historia opowiada o czternastolatce imieniem Anna, która dwa lata zmagała z doświadczaniem przemocy seksualnej ze strony osoby duchownej. 
Pomyślicie,że to jakaś nagonka i ostatnio bardzo popularny temat. Ale nie. Kilka lat później spisała swoje wspomnienia ze wszystkich tych chwil. Pełne łez, bólu i upokorzenia.Był tam jednak promyk nadziei. To historia pełna chęci życia, przetrwania i woli walki o lepsze jutro. Historia pełna łez, mocnych nerwów i bólu. To historia mocnej wiary, która wszytsko przetrzyma a jednocześnie do niczego nie zmusi.Za możliwość recenzji dziękuję portalowi CzytamPierwszy.pl 
www.czytampierwszy.pl

Komentarze

  1. Już sama Twoja recenzja trafiła do mnie bardzo mocno, więc koniecznie muszę przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Sprawa zaginionego markiza

Mapa myśli Enoli

* brak powodów do ucieczki -> porwana/ uprowadzona * brak śladów włamania * zaginiona musiała znać porywaczy  * możliwi wrogowie ??  * dziwne ślady w ogrodzie ? * sprawdzić szafki mamy * sprawdzić alibi sąsiadów *czy mama zachowywała się jakoś dziwnie ?

Mama zginęła ..to nie możliwe by uciekła. Bracia mi nie wierzą ale moim zdaniem w jej zachowaniu coś się zmieniło. Może ktoś z sąsiadów ją widział.. Sprawdziłam wszystkie ślady i mam pewien pomysł. Mama została porwana a ja muszę ją odnaleźć ! Pora podwinąć rękawy i szukać kolejnych tropów. Jestem Enola i jestem córką porwanej oraz jej detektywem. Zabieram Was z podróż po nieznanych dowodach ! 


Trendy i na topie są historie dziewczyn/ kobiet, niezłomnych o cudownej figurze i okraszonych heroizmem. Kolejne typy to historie o cudownych miłościach rodem z baśni..i pomiędzy tym wszystkim jest ona.
Zwykła dziewczyna, która kocha przygoda.
Młoda, zwinna i ciekawska świata. Próbuje rozwiązać historie niczym Sherlock Holmes..…

Dlaczego śpimy ?

Chcesz schudnąć więc ćwiczysz i uważasz na dietę..ale co to ? Waga stoi ? A wiesz co może być tego przyczyna? 
Wypiłaś/ łeś kawę na wieczór. To samo zrobił Twój kolega..ale chwila. On już śpi, a ty ? A tobie w głowie leci piosenka" mam te moocc, mam te mocccc" i właśnie odkurzasz pustynie.
Po co nam sen? Co to w ogóle jest sen ? 
Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w książce wydawnictwa Marginesy, "Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych".


Wyjątkowo zaczniemy od okładki, która bardzo mi się spodobała. Oprawa książki jest twarda i pomimo grubości, wygodnie się czyta. Kolory są delikatna i przyjemne dla oka więc nawet po całym dniu pracy możemy siąść i czytać.  Po tytule możemy spodziewać się poradnika i może to zniechęcić juz wiele osób. Ale poczekajcie w osądami. Bo ta lektura chociaż ma wiele wyjaśnień i porad, wcale taka zwykła nie jest. Pierwszy raz spotykam się z taką tematyką i uważam, że to strzał w dziesiątkę. Całość podzielona jest na …

serce i pazur

Jak działa przyroda ?
Czu zwierzęta mogą kochać ?
Co przynosi życie w stadzie ?
Czy sarna może płakać ? 
Czy kot może grać w szachy ?
Dzisiejsza recenzja będzie o książce, która rozwiązuje wszystkie tajemnice zwierząt. Możemy powiedzieć, że to kolejny poradnik, który próbuje wytłumaczyć mało znane fakty z życia zwierząt. Jak dla mnie to nić Ariadny, która pozwala dostać się do magicznego świata zwierząt.

 Na pierwszy rzut oka, kłania się piękna chociaż prosta okładka. Widzimy wiele rodzajów zwierząt, o których możemy poznać kilka tajemnic. W środku, również utrzymany jest klimat "tapety" z wizerunkami zwierząt. Książka ma wbudowane skrzydełka gdzie możemy poczytać krótką notatkę o autorce oraz znaleźć jej inne książki.   Przechodzimy dalej..a tam ? Grafikowy majstersztyk ! Do każdej historii dodawane są czarno białe zdjęcia bądź rysunki zwierzęcia, o którym mowa. Co kilka historii następuje graficzne przedzielenie książki i zadanie z pozoru błahego pytania, które skrywa drug…