Przejdź do głównej zawartości

Nigdy więcej

Cześć tu Anna,
Piszę ten list aby zwrócić Wam uwagę. Uwagę na mnie.
Jestem zwykła dziewczyna, taką jak Ty czy Twoja koleżanka. Z pozoru drobna, grzeczna dziewczyna.
Wewnątrz jestem małym aniołkiem, któremu zadano bolesny cios.
Moja historia dotyczy wykorzystaniu 14 letniej dziewczynki. Wykorzystaniu seksualnym przez duchownego.
Nie będę robić na nikogo nagonki ani wylewać żali. Będę Wam opowiadać jak było. Bez owijania w bawełnę. Prosto i na temat ale tak, że poczujecie to co ja i spojrzycie na świat inaczej.
Być może dzięki takim historiom zmienie czyjś los, kogoś ochronię...
A być może dzięki Wam, mój promyk nadziei znowu zabłyśnie.
Po samym tytule myslałam,że to kopia innej książki..jednak coś kazało mi przeczytać. 

Zaczęłam od małych fragmencików i nie mogłam przestać. Książka jest wciągająca, strasznie emocjonująca i pełna przesłania. 
To nie wiarygodne jak wiele tematów można zmieścić w tak drobnej książce. Historia opowiada o czternastolatce imieniem Anna, która dwa lata zmagała z doświadczaniem przemocy seksualnej ze strony osoby duchownej. 
Pomyślicie,że to jakaś nagonka i ostatnio bardzo popularny temat. Ale nie. Kilka lat później spisała swoje wspomnienia ze wszystkich tych chwil. Pełne łez, bólu i upokorzenia.Był tam jednak promyk nadziei. To historia pełna chęci życia, przetrwania i woli walki o lepsze jutro. Historia pełna łez, mocnych nerwów i bólu. To historia mocnej wiary, która wszytsko przetrzyma a jednocześnie do niczego nie zmusi.Za możliwość recenzji dziękuję portalowi CzytamPierwszy.pl 
www.czytampierwszy.pl

Komentarze

  1. Już sama Twoja recenzja trafiła do mnie bardzo mocno, więc koniecznie muszę przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zamiana

Jestem Caroline,
Prowadzę zwykłe, szare życie. Mam męża, dziecko i zmartwienia. 
Ten jeden tydzień miał zmienić nasze życie. Taki nowy tydzień jako nowe życie. Zmieniliśmy nasze mieszkanko na nowy a przy tym, elegancki dom na przedmieściu Londynu. 
I wszystko było by dobrze, gdyby nie pojawienie się drobnostek. Kwiaty, muzyka..miały być przypadkowe..ale dla mnie są specjalne. Powracają nawiązania do dawnego życia. Do mojego życia, uparcie próbuje powrócić ktoś, kto nie zasługuje na pamięć.


Niezwykła historia, która wciąga do jej świata. Miałam wrażenie,że autorka prowadzi z nami grę. Ale od początku...
"Nie mogę odpędzić myśli, że siedzenie w domu obcych ludzi to jednak dziwna sytuacja."
Historia zaczyna się od poszukiwania szczęścia. Zwykła rodzina, zwykłe małżeństwo i codzienne problemy. Wydaje się, że nic nie może nas zaskoczyć.  Autorka daje jednak przykład,ze może. Jej styl pisania to pierwsze "wow".  Akcję śledzimy głównie z ramienia bohaterki, jest ona jednak preze…

Dzieci sekty

Dzisiejszy post będzie inny.. Dzisiejszy post będzie o książce, która wywołuje takie emocje i wrażenia, że trudno coś o niej napisać.. Dzisiejszy post będzie o sekcie, która znowu zaczyna działać..
Dzieci sekty to trzeci i za razem ostatni tom horroru Sofii. Po 15 latach dziewczyna prowadzi ośrodek pomocy dla osób, które wyrwały się spod szpon sekt. Niestety jej praca zostaje zrównana z ziemią po przejściu huraganu.  O Oswaldzie nie słyszał już nikt. Wszyscy uważali, że zniknął, lecz on skrywał się i tworzył nową sektę. Sektę, w która wplątał nawet swoje dzieci. Jeden z synów z wiekiem zaczyna rozumieć co stworzył jego ojciec. Czy sie mu przeciwstawi ? Jak zakończy się ta historia ? Drogi przywódcy i Sofii znów się skrzyżują ..a my poznamy koniec tej strasznej historii. 

Recenzja tej książki pojawia się bardzo późno..już na instagramie opowiadałam co nieco o tej książce, lecz nigdy nie zdecydowałam się na dłuższy post.  Cała seria jest spójna i niezmienna pod wpływem stylu pisania. Zmienił s…

7 pytań do..

Świat pełen magii i ferów . Kate, która musi stawić czoło niezwykłym przygodom. I on..Autor, który nie boi się pytań i zabiera nas w podróż po Jaarze. Na dzisiejsze 7 pytań do.. odpowiedział Adam Faber.  Zapraszamy ! 

1.Kroniki Jaaru zabierają nas w świat pełen magii. Proszę opowiedzieć nam jak powstał świat Kate ?
Świat Kate dojrzewał dość długo. Pomysł na tę postać pojawił mi się w głowie w 2004 roku, więc kiedy miałem jedenaście lat. Kilka postaci towarzyszy mi wciąż od tamtego czasu, za to inne nieco się zmieniły. Na początku Kate żyła w „naszym”, ludzkim świecie, Jaar pojawił się dopiero kilka lat później, kiedy do powieści dołączyli Fion i Jawis.
W powstawaniu Jaaru właściwie wszystko jest inspirujące. Oczywiście jestem ograniczony postrzeganiem, jakie mamy w naszym świecie. Dla autora nie ma możliwości, by stworzyć inny, który nie byłby powiązany z tym, jaki mamy, zawsze trochę rzeczy przetransportujemy do fantasy – mniej czy bardziej świadomie. Mnie inspirują mitologie i legendy, …