Przejdź do głównej zawartości

Drapieżny pocałunek

"Okazałe prostokątne gmachy- wyobrażał sobie, że tętnią życiem, podobnie jak te w jego mieście." 

Drapieżny pocałunek to historia o mnie i moich kolegów z gangu. Jesteśmy młodzi i zdolni a do tego powiązani z neapolitańską kamorrą. 
Nasza codzienność to wieczna wojna. Liczne ofiary i zabójcy gdzie za wszystko trzeba zapłacić wysoką cenę. Im większy w nas gniew i okrucieństwo tym dłuższe nasze życie. 
Zapewnimy wam dużą dawkę adrenaliny i władzy, bo właśnie ją zdobędziemy. W nasze ręce wejdzie kontrola nad narkotykami w Forcelli. Nie podoba się to jednak niektórym i będą próbowali odebrać nam kontrolę. 

"Roberto Saviano wraz z Mauriziem Brauccim i Claudiem Giovannesim zostali nagrodzeni Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz do filmu Piranie, adaptacji Chłopców z paranzy." 


Więc skoro film jest tak dobrze oceniany, co musi skrywać książka ? 
Już za moment się dowiecie. 


Jak już wyżej można się doczytać, książka jest pełna emocji, brutalności i ofiar. Małoletni walczą o swoje życie i przyszłość. Nie boją się niczego a rosnący w nich gniew gwarantuje im kolejne bicie serca. 
Autor zadbał o każdy detal. Historia jest bardzo przejmująca, pełna zwrotów akcji i opisów przyprawiających o zawrót głowy. Tu nie można się nie bać. Każdą akcję przeżywamy razem z chłopcami i mamy wrażenie jak byśmy stali gdzieś obok nich, walczyli z nimi. 

"Carlito's Way przytknął ręce do piersi, jakby chciał sprawdzić, czy na pewno jeszcze oddycha." 

Historia jest spójna z poprzednią częścią i na początku wplata lekkie przypomnienie chłopców i ich przygód. Jednocześnie to juz ostatni tom, który zamyka całość. Zamknięcie jest szokiem bo nim się spojrzałam to już kończyłam książkę i liczyłam na kolejny tom. Dodatkowo autor zadbał o moralność czytelnika i pozostawił słów kilak od siebie. To bardzo ważny element tej książki. I jeśli książka nie robi na was wrażenia, to przeczytajcie chociażby ze względu na koniec. 
Mam wrażenie, że ten tom jest bardziej emocjonujący, pełniejszy i lepiej dopracowany. Wciąga bardziej niż poprzedni. 
Dodatkowym plusem jest też podział książki na 3 części a następnie podział tych części na rozdziały. 


Co tu dużo mówić. Polecam tą książkę i daje 10/10 ! Podczas czytania sami będzie łapać się za serce i sprawdzać czy żyjecie. 
Dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga za możliwość zrecenzowania. 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zamiana

Jestem Caroline,
Prowadzę zwykłe, szare życie. Mam męża, dziecko i zmartwienia. 
Ten jeden tydzień miał zmienić nasze życie. Taki nowy tydzień jako nowe życie. Zmieniliśmy nasze mieszkanko na nowy a przy tym, elegancki dom na przedmieściu Londynu. 
I wszystko było by dobrze, gdyby nie pojawienie się drobnostek. Kwiaty, muzyka..miały być przypadkowe..ale dla mnie są specjalne. Powracają nawiązania do dawnego życia. Do mojego życia, uparcie próbuje powrócić ktoś, kto nie zasługuje na pamięć.


Niezwykła historia, która wciąga do jej świata. Miałam wrażenie,że autorka prowadzi z nami grę. Ale od początku...
"Nie mogę odpędzić myśli, że siedzenie w domu obcych ludzi to jednak dziwna sytuacja."
Historia zaczyna się od poszukiwania szczęścia. Zwykła rodzina, zwykłe małżeństwo i codzienne problemy. Wydaje się, że nic nie może nas zaskoczyć.  Autorka daje jednak przykład,ze może. Jej styl pisania to pierwsze "wow".  Akcję śledzimy głównie z ramienia bohaterki, jest ona jednak preze…

Dzieci sekty

Dzisiejszy post będzie inny.. Dzisiejszy post będzie o książce, która wywołuje takie emocje i wrażenia, że trudno coś o niej napisać.. Dzisiejszy post będzie o sekcie, która znowu zaczyna działać..
Dzieci sekty to trzeci i za razem ostatni tom horroru Sofii. Po 15 latach dziewczyna prowadzi ośrodek pomocy dla osób, które wyrwały się spod szpon sekt. Niestety jej praca zostaje zrównana z ziemią po przejściu huraganu.  O Oswaldzie nie słyszał już nikt. Wszyscy uważali, że zniknął, lecz on skrywał się i tworzył nową sektę. Sektę, w która wplątał nawet swoje dzieci. Jeden z synów z wiekiem zaczyna rozumieć co stworzył jego ojciec. Czy sie mu przeciwstawi ? Jak zakończy się ta historia ? Drogi przywódcy i Sofii znów się skrzyżują ..a my poznamy koniec tej strasznej historii. 

Recenzja tej książki pojawia się bardzo późno..już na instagramie opowiadałam co nieco o tej książce, lecz nigdy nie zdecydowałam się na dłuższy post.  Cała seria jest spójna i niezmienna pod wpływem stylu pisania. Zmienił s…

7 pytań do..

Świat pełen magii i ferów . Kate, która musi stawić czoło niezwykłym przygodom. I on..Autor, który nie boi się pytań i zabiera nas w podróż po Jaarze. Na dzisiejsze 7 pytań do.. odpowiedział Adam Faber.  Zapraszamy ! 

1.Kroniki Jaaru zabierają nas w świat pełen magii. Proszę opowiedzieć nam jak powstał świat Kate ?
Świat Kate dojrzewał dość długo. Pomysł na tę postać pojawił mi się w głowie w 2004 roku, więc kiedy miałem jedenaście lat. Kilka postaci towarzyszy mi wciąż od tamtego czasu, za to inne nieco się zmieniły. Na początku Kate żyła w „naszym”, ludzkim świecie, Jaar pojawił się dopiero kilka lat później, kiedy do powieści dołączyli Fion i Jawis.
W powstawaniu Jaaru właściwie wszystko jest inspirujące. Oczywiście jestem ograniczony postrzeganiem, jakie mamy w naszym świecie. Dla autora nie ma możliwości, by stworzyć inny, który nie byłby powiązany z tym, jaki mamy, zawsze trochę rzeczy przetransportujemy do fantasy – mniej czy bardziej świadomie. Mnie inspirują mitologie i legendy, …