Przejdź do głównej zawartości

Drapieżny pocałunek

"Okazałe prostokątne gmachy- wyobrażał sobie, że tętnią życiem, podobnie jak te w jego mieście." 

Drapieżny pocałunek to historia o mnie i moich kolegów z gangu. Jesteśmy młodzi i zdolni a do tego powiązani z neapolitańską kamorrą. 
Nasza codzienność to wieczna wojna. Liczne ofiary i zabójcy gdzie za wszystko trzeba zapłacić wysoką cenę. Im większy w nas gniew i okrucieństwo tym dłuższe nasze życie. 
Zapewnimy wam dużą dawkę adrenaliny i władzy, bo właśnie ją zdobędziemy. W nasze ręce wejdzie kontrola nad narkotykami w Forcelli. Nie podoba się to jednak niektórym i będą próbowali odebrać nam kontrolę. 

"Roberto Saviano wraz z Mauriziem Brauccim i Claudiem Giovannesim zostali nagrodzeni Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz do filmu Piranie, adaptacji Chłopców z paranzy." 


Więc skoro film jest tak dobrze oceniany, co musi skrywać książka ? 
Już za moment się dowiecie. 


Jak już wyżej można się doczytać, książka jest pełna emocji, brutalności i ofiar. Małoletni walczą o swoje życie i przyszłość. Nie boją się niczego a rosnący w nich gniew gwarantuje im kolejne bicie serca. 
Autor zadbał o każdy detal. Historia jest bardzo przejmująca, pełna zwrotów akcji i opisów przyprawiających o zawrót głowy. Tu nie można się nie bać. Każdą akcję przeżywamy razem z chłopcami i mamy wrażenie jak byśmy stali gdzieś obok nich, walczyli z nimi. 

"Carlito's Way przytknął ręce do piersi, jakby chciał sprawdzić, czy na pewno jeszcze oddycha." 

Historia jest spójna z poprzednią częścią i na początku wplata lekkie przypomnienie chłopców i ich przygód. Jednocześnie to juz ostatni tom, który zamyka całość. Zamknięcie jest szokiem bo nim się spojrzałam to już kończyłam książkę i liczyłam na kolejny tom. Dodatkowo autor zadbał o moralność czytelnika i pozostawił słów kilak od siebie. To bardzo ważny element tej książki. I jeśli książka nie robi na was wrażenia, to przeczytajcie chociażby ze względu na koniec. 
Mam wrażenie, że ten tom jest bardziej emocjonujący, pełniejszy i lepiej dopracowany. Wciąga bardziej niż poprzedni. 
Dodatkowym plusem jest też podział książki na 3 części a następnie podział tych części na rozdziały. 


Co tu dużo mówić. Polecam tą książkę i daje 10/10 ! Podczas czytania sami będzie łapać się za serce i sprawdzać czy żyjecie. 
Dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga za możliwość zrecenzowania. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sekta powraca

Sofia, Wpis 40567
Sekta dalej mnie prześladuje. To już dwa lata od ucieczki. Miałam wrócić do normalnego świata..lecz koszmary spędzają mi sen z powiek. Marzyłam o dniu ucieczki. Marzyłam, że wszystko się zmieni. Marzyła o uratowaniu innych ludzi z sekty.
Pragnę by to wszystko okazało się tylko snem. Snem, z którego jeden ruch mnie wybudzi.
Dni mijają a sen nie chce się skończyć. Noc to sny z przeszłości..dzień to codzienność, którą prześladują podejrzenia od ludzi. Jestem jak w 24 godzinnym horrorze.
Oswald jest w końcu w więzieniu. Czeka go rozprawa. Lecz czy taka kreatura może czuć skruchę ? Jego znajomości sięgają wszelkich krańców świata. Jego cel to ja. Zemsta na mnie.
Muszę to przełamać. Muszę zerwać te łańcuchy trzymające mnie przy sekcie. Niech ludzie poznają prawdę.
Tylko pytanie, czy ktoś mi uwierzy ? Oswald próbuje zawładnąć nad kolejnymi ludźmi, których stawia przeciwko mnie. Bo kto inny chciałby mnie zniszczyć ? Czy moje życie wróci do normalności?  Czy to się kiedyś skończy..…

wiara, nadzieja, miłość

Pamiętnik, wpis 12365

Jestem Diana. Moje życie jest takie jak innych. Zwykłe, proste, niczym nie wyróżniające się. Mam przyjaciółkę Jowitę, która stara się zrozumieć mnie i wspierać. Ja jednak nie umiem do końca zwierzyć się z problemów. Mówią na mnie szara myszka. Ale ja taka nie chcę być. Nie po tym co zrobił ten chłopak.
Gdzie popełniłam błąd, że należało się ze mnie śmiać i drwić ? Co należy we mnie zmienić by ludzie mnie polubili ?
Chcę być jak inny, prowadzić życie nastolatki bez problemów. Nie to co teraz. Ciągle coś zniszczę i się wszystko psuje.
Chcę się zmienić i zacząć wszystko od nowa."Na błędach się uczymy. Każde potknięcie nas wzmacnia. Nasze przeżycia nas budują, pozwalają odnaleźć..."
Diana to główna bohaterka, która jest w 3 gimnazjum. Jej figura oraz usposobienie sprawiają, że jest lekko grubsza, szarą myszką pełną kompleksów. Czuje się gorsza od innych i uważa, że wszystko jest jej winą. Pomimo posiadania przyjaciółki, nie jest w stanie ukazać się ze swoimi…

7 pytań do..

Dzisiejszy wywiad to podróż do różnych światów, pełnych przygód, humoru i bohaterów, których pokocha każdy. Dzisiejszy wywiad to 7 pytań do autorki historii Gosi, Margo, Joanny i Wiktorii. Czy wiecie o kim mowa ?  Zapraszamy na wywiad z Katarzyna Bereniką Miszczuk ! 

1.Czy bohaterowie książek Pani autorstwa tworzeni są na czyjąś podobiznę czy może wytworzeni od podstaw?
Wydaje mi się, że chyba żaden pisarz nie tworzy swoich postaci całkowicie od nowa. To jakby stworzyć człowieka. Postać przecież ma jakieś wspomnienia, przeszłość, wady i zalety – nawet jeśli w książce nie wszystkie są przedstawione. Pisarze to obserwatorzy. Podkradamy cechy osób, które znamy, czasami dajemy coś od siebie. Każdy z moich bohaterów ma chociaż mały pierwiastek kogoś kogo znam, albo kiedyś spotkałam. Wydaje mi się, że dzięki temu są dużo realniejsi.

2.Po przeczytaniu przygód Margo i Wiktorii dostaliśmy zaproszenie do świata Gosławy. Świata, który pełen jest wojny z bogami , ziołolecznictwa i nauki. Skąd pomysł …