Przejdź do głównej zawartości

Zapisane w pamięci

Dzień 21223

To znów tylko ja, zwykła, szara Eva. Młoda i naiwna, zakochana, bez podejrzeń..miał być całym moim światem, miało być cudowne życie jak z bajki. Miało być...

Jak to możliwe, że jeden mężczyzna może wywrócić Twoje życie o 180 stopni w raj na ziemi, a potem obrócić o nie wiadomo nawet ile, tak by twe życie było koszmarem? Jak to jest, że zaufałam mu w każdym momencie, tyle miłości mu ofiarowałam a on..a on pozbawił mnie wszystkiego.
Moje życie to pasmo udręk. Boje się wszystkiego, nie mam marzeń, nie jestem nic warta.
W moim sercu jest lęk, w mojej głowie ciągła niepewność a moje ciało to pasmo nieszczęść i udręk.

I teraz jeszcze to spotkanie. A..A..Alex. Cudowny mężczyzna, który daje mi powłokę bezpieczeństwa. Wystarczy, że jest i już wszystko jest inne. Ale jego życie też nie jest cudowne. Wielki bokser, który z zewnątrz jest pełen wrogości i nonszalancji, wielki, potężny..a w środku z ranami.

Czy dwojgu pokrzywdzonym uda się zapomnieć o przeszłości? Czy uda się zyć jak w bajce? 


 "Między nami wytworzyło się coś irracjonalnego, magicznego. Magnetyczne przyciąganie, podniecenie i coś, czego nigdy wcześniej nie czułem".Uwaga ! ta recenzja ma na celu zachęcić was do kupna :P !  Na wstępie powiem, że oceniłam ją 10/10 ! 
Pomysł na fabułę wydawał się prosty. Ona cicha i spokojna, skrzywdzona przez mężczyznę. On boski i męski z licznymi ranami. I muszę przyznać, że się obawiałam. Bałam się, że będzie to dosyć..prosta i wszystko do przewidzenia. Ale to nie w stylu autorki więc jej zaufałam i WOW !


Bohaterowie są pełni emocji i dobrze zbudowani. Mam tu na myśli ich realność. Dialogi pomiędzy nimi czy sytuacje są lekkie i nie wymuszone. 
Akcja pełna jest wzlotów i upadków, które są okraszone pikanterią. Styl pisania jest lekki i widać, że historia trzyma się razem. Ta książka to spójne rozdziały, które tworzą jedną całość a przy tym, lektura jest bardzo życiowa. I chociaż krążą opinie, że to przecież już było ! To nie było takie. 


Nie dajmy się zwieść pozorom. Nie dajmy się zwieść grubości. To jest coś..innego, nowego. Fabuła chociaż dobrze znana, przedstawiona jest w inny sposób. Miałam okazję poznać autorkę i powiem Wam, że kiedy czytałam książkę miałam wrażenie, że autorka nam ją opowiada. Cały czas zmieniam coś w tej recenzji i ciągle mam wrażenie, że moje słowa są płaskie. To cudo trzeba po prostu przeczytać.

"Jeśli światło nie jest wystarczająco silne, by przebić się przez mrok, zostaje po prostu wchłonięte, a my pozostajemy z niczym – oprócz bolesnej wyrwy w sercu."


Dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe za możliwość zrecenzowania. Ocenę końcową daję 10/10 i czekam na kolejne dzieła spod pióra tej autorki. 
Na koniec pragnę powiedzieć - dajcie się zaprosić do tego świata bo żadne słowa nie oddadzą magi tej ksiązki, jej lekkości i emocjonalności. 


Komentarze

  1. Czytam tak skrajnie różne recenzja tej książki, że chyba będę musiała ją przeczytać i sama wyrobić sobie własne zdanie. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Żmijowisko

Zaginiona Zaginęła młoda dziewczyna. Ada jest nastolatką i chce zostać modelką. Przy sobie zawsze ma telefon. Ostatni raz widziana podczas grilla w Żmijowisku.  Rodzice nie pamiętają jak była ubrana ani kiedy zaginęła. Podczas imprezy nawiązała się kłótnia podczas której panował chaos. Właśnie wtedy widziano dziewczynę ostatni raz. Nastolatka jest obrażona na rodziców, gdyż chciała jechać na obóz, niestety została zmuszona do uczestnictwa w spotkaniu znajomych z czasów studenckich jej rodziców.  Jeśli ktokolwiek z Państwa widział nastolatkę, prosimy o kontakt.  Poszukiwania trwają już rok i nie przyniosły żadnych efektów. Wszelkie podejrzenia, wspomnienia prosimy konsultować. Być może dzięki Państwu uda się rozwikłać zagadkę. 


Czy coroczny wyjazd może coś skrywać? Czy uda się rozwiązać zagadkę sprzed roku ? Co skrywa Żmijowisko ? Czu uda się odnaleźć Adę ? 
Żmijowisko to z pozoru następna książka Wojciecha Chmielarza...ale pisana z delikatna nutą inności.   "Mistrzowski thriller Wojcie…

Sekta z wyspy mgieł

Kochani Rodzice, 
U mnie wszystko w porządku. Skończyłam studia więc pora na prace. Trafiłam na wykład odnośnie nowego ruchu zwanego Via Terra. Chcą znaleźć receptę na zniszczoną ludzkość. I wiecie co ? Dostałam u nich pracę. Będę na wyspie u zachodniego wybrzeża Szwecji. Wszystko będzie zagwarantowane. I nocleg i wyżywienie. Podobno jest tam sporo młodych ludzi takich jak  ja. Kontakt ze mną będzie trochę utrudniony bo mam rzeczy w specjalnym sejfie. Obiecuje pisać i dzwonić jak najczęściej. Trzymajcie się i buziaki ;) 


Opis z tyłu książki gwarantuje ogromne emocje. Bałam się czy aby nie na wyrost. Okazało się, że książka to istny strzał w 10 . Jeśli chcecie poczuć grozę, zatracić się w nieznanym świecie i poczuć jak bohater książki to jest to pozycja dla Was. 

"(...)Siedzę tu jak zbiegły więzień, pomyślała. Nawet czuję się winna. Każdego cholernego dnia przez niego tak się czułam. Trochę brudna i niedoskonała. Ale to przecież nie ze mną jest coś nie tak, do cholery."

Początek …

Na tropie

Tajemnicze zaginięcie dziennikarza ! Od ponad dwóch tygodni trwają poszukiwania naszego kolegi z redakcji. Ostatni kontakt z zaginionym był w piątek wieczorem. Od tej pory słuch po nim zaginął.  Sprawą zajął się komendant policji - "Sprawdzamy wszelkie tropy i poszlaki kolejny raz. Jeśli ktoś widział zaginionego prosimy o kontakt. Wszelkie informacje są nam potrzebne. Nie wykluczamy, że nagłe zaginięcie dziennikarza może być powiązane ze śmiercią młodej dziewczyny. " Zaginiony pracował nad materiałem, który miał się ukazać w najnowszym numerze naszej gazety. Miał być to artykuł o zabójstwie młodej dziewczyny, którego nie udało się dotąd rozwikłać. Prosimy o wszelkie informacje odnośnie zaginionego.  Pisała XYZ

Na tropie - Michała Larka , to pełna akcji, lektura skrywająca śledztwo w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny. Dzięki przełomowi  wychodzą na jaw szczegóły śmierci pewnego  dociekliwego dziennikarza.  Co odkrył, że zapłacił zniknięciem ? W reszcie możemy poznać świat układó…