Przejdź do głównej zawartości

Zapisane w pamięci

Dzień 21223

To znów tylko ja, zwykła, szara Eva. Młoda i naiwna, zakochana, bez podejrzeń..miał być całym moim światem, miało być cudowne życie jak z bajki. Miało być...

Jak to możliwe, że jeden mężczyzna może wywrócić Twoje życie o 180 stopni w raj na ziemi, a potem obrócić o nie wiadomo nawet ile, tak by twe życie było koszmarem? Jak to jest, że zaufałam mu w każdym momencie, tyle miłości mu ofiarowałam a on..a on pozbawił mnie wszystkiego.
Moje życie to pasmo udręk. Boje się wszystkiego, nie mam marzeń, nie jestem nic warta.
W moim sercu jest lęk, w mojej głowie ciągła niepewność a moje ciało to pasmo nieszczęść i udręk.

I teraz jeszcze to spotkanie. A..A..Alex. Cudowny mężczyzna, który daje mi powłokę bezpieczeństwa. Wystarczy, że jest i już wszystko jest inne. Ale jego życie też nie jest cudowne. Wielki bokser, który z zewnątrz jest pełen wrogości i nonszalancji, wielki, potężny..a w środku z ranami.

Czy dwojgu pokrzywdzonym uda się zapomnieć o przeszłości? Czy uda się zyć jak w bajce? 


 "Między nami wytworzyło się coś irracjonalnego, magicznego. Magnetyczne przyciąganie, podniecenie i coś, czego nigdy wcześniej nie czułem".Uwaga ! ta recenzja ma na celu zachęcić was do kupna :P !  Na wstępie powiem, że oceniłam ją 10/10 ! 
Pomysł na fabułę wydawał się prosty. Ona cicha i spokojna, skrzywdzona przez mężczyznę. On boski i męski z licznymi ranami. I muszę przyznać, że się obawiałam. Bałam się, że będzie to dosyć..prosta i wszystko do przewidzenia. Ale to nie w stylu autorki więc jej zaufałam i WOW !


Bohaterowie są pełni emocji i dobrze zbudowani. Mam tu na myśli ich realność. Dialogi pomiędzy nimi czy sytuacje są lekkie i nie wymuszone. 
Akcja pełna jest wzlotów i upadków, które są okraszone pikanterią. Styl pisania jest lekki i widać, że historia trzyma się razem. Ta książka to spójne rozdziały, które tworzą jedną całość a przy tym, lektura jest bardzo życiowa. I chociaż krążą opinie, że to przecież już było ! To nie było takie. 


Nie dajmy się zwieść pozorom. Nie dajmy się zwieść grubości. To jest coś..innego, nowego. Fabuła chociaż dobrze znana, przedstawiona jest w inny sposób. Miałam okazję poznać autorkę i powiem Wam, że kiedy czytałam książkę miałam wrażenie, że autorka nam ją opowiada. Cały czas zmieniam coś w tej recenzji i ciągle mam wrażenie, że moje słowa są płaskie. To cudo trzeba po prostu przeczytać.

"Jeśli światło nie jest wystarczająco silne, by przebić się przez mrok, zostaje po prostu wchłonięte, a my pozostajemy z niczym – oprócz bolesnej wyrwy w sercu."


Dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe za możliwość zrecenzowania. Ocenę końcową daję 10/10 i czekam na kolejne dzieła spod pióra tej autorki. 
Na koniec pragnę powiedzieć - dajcie się zaprosić do tego świata bo żadne słowa nie oddadzą magi tej ksiązki, jej lekkości i emocjonalności. 


Komentarze

  1. Czytam tak skrajnie różne recenzja tej książki, że chyba będę musiała ją przeczytać i sama wyrobić sobie własne zdanie. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Sekta powraca

Sofia, Wpis 40567
Sekta dalej mnie prześladuje. To już dwa lata od ucieczki. Miałam wrócić do normalnego świata..lecz koszmary spędzają mi sen z powiek. Marzyłam o dniu ucieczki. Marzyłam, że wszystko się zmieni. Marzyła o uratowaniu innych ludzi z sekty.
Pragnę by to wszystko okazało się tylko snem. Snem, z którego jeden ruch mnie wybudzi.
Dni mijają a sen nie chce się skończyć. Noc to sny z przeszłości..dzień to codzienność, którą prześladują podejrzenia od ludzi. Jestem jak w 24 godzinnym horrorze.
Oswald jest w końcu w więzieniu. Czeka go rozprawa. Lecz czy taka kreatura może czuć skruchę ? Jego znajomości sięgają wszelkich krańców świata. Jego cel to ja. Zemsta na mnie.
Muszę to przełamać. Muszę zerwać te łańcuchy trzymające mnie przy sekcie. Niech ludzie poznają prawdę.
Tylko pytanie, czy ktoś mi uwierzy ? Oswald próbuje zawładnąć nad kolejnymi ludźmi, których stawia przeciwko mnie. Bo kto inny chciałby mnie zniszczyć ? Czy moje życie wróci do normalności?  Czy to się kiedyś skończy..…

wiara, nadzieja, miłość

Pamiętnik, wpis 12365

Jestem Diana. Moje życie jest takie jak innych. Zwykłe, proste, niczym nie wyróżniające się. Mam przyjaciółkę Jowitę, która stara się zrozumieć mnie i wspierać. Ja jednak nie umiem do końca zwierzyć się z problemów. Mówią na mnie szara myszka. Ale ja taka nie chcę być. Nie po tym co zrobił ten chłopak.
Gdzie popełniłam błąd, że należało się ze mnie śmiać i drwić ? Co należy we mnie zmienić by ludzie mnie polubili ?
Chcę być jak inny, prowadzić życie nastolatki bez problemów. Nie to co teraz. Ciągle coś zniszczę i się wszystko psuje.
Chcę się zmienić i zacząć wszystko od nowa."Na błędach się uczymy. Każde potknięcie nas wzmacnia. Nasze przeżycia nas budują, pozwalają odnaleźć..."
Diana to główna bohaterka, która jest w 3 gimnazjum. Jej figura oraz usposobienie sprawiają, że jest lekko grubsza, szarą myszką pełną kompleksów. Czuje się gorsza od innych i uważa, że wszystko jest jej winą. Pomimo posiadania przyjaciółki, nie jest w stanie ukazać się ze swoimi…

7 pytań do..

Dzisiejszy wywiad to podróż do różnych światów, pełnych przygód, humoru i bohaterów, których pokocha każdy. Dzisiejszy wywiad to 7 pytań do autorki historii Gosi, Margo, Joanny i Wiktorii. Czy wiecie o kim mowa ?  Zapraszamy na wywiad z Katarzyna Bereniką Miszczuk ! 

1.Czy bohaterowie książek Pani autorstwa tworzeni są na czyjąś podobiznę czy może wytworzeni od podstaw?
Wydaje mi się, że chyba żaden pisarz nie tworzy swoich postaci całkowicie od nowa. To jakby stworzyć człowieka. Postać przecież ma jakieś wspomnienia, przeszłość, wady i zalety – nawet jeśli w książce nie wszystkie są przedstawione. Pisarze to obserwatorzy. Podkradamy cechy osób, które znamy, czasami dajemy coś od siebie. Każdy z moich bohaterów ma chociaż mały pierwiastek kogoś kogo znam, albo kiedyś spotkałam. Wydaje mi się, że dzięki temu są dużo realniejsi.

2.Po przeczytaniu przygód Margo i Wiktorii dostaliśmy zaproszenie do świata Gosławy. Świata, który pełen jest wojny z bogami , ziołolecznictwa i nauki. Skąd pomysł …